Miejskie stacje paliw – samorządy regulują lokalny rynek paliw

Miejskie stacje paliw – samorządy regulują lokalny rynek paliw

Na przełomie 2019 i 20 r. kilka kolejnych samorządów ogłosiło zamiar budowy i uruchomienia miejskich stacji paliw i zapowiedziały, że na prowadzonych przez spółki komunalne obiektach będzie można zatankować taniej niż na stacjach komercyjnych. Miasta i gminy decydują się na taką inwestycję, bo chcą chronić portfele mieszkańców, ale też dzięki większym zakupom hurtowym, mogą zaoszczędzić na kosztach tankowania pojazdów w spółkach komunalnych. Czy to się opłaca i czy po latach takiej działalności wciąż są w stanie regulować lokalny rynek paliw?

Miejskie stacje paliw – samorządy regulują lokalny rynek paliw

Paliwo, a dokładnie jego ceny, szczególnie, kiedy rosną, wzbudzają silne emocje. Wielu kierowców ogłasza, że ogranicza podróżowanie samochodem lub wybiera komunikację miejską. Najczęściej jednak pierwszym krokiem są poszukiwania stacji paliw, która oferuje tańsze paliwa. 


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2020 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone