Stacja przyjazna rowerzystom

Jak wynika z przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia w 2019 roku badania, „Jakie dyscypliny sportowe uprawiają Polacy”, 38 procent ankietowanych jako ulubioną aktywność fizyczną deklaruje jazdę na rowerze. Portal centrumrowerowe.pl za Głównym Urzędem Statystycznym podaje również, że rower, obecny w blisko trzech czwartych gospodarstw domowych, jest w Polsce najbardziej popularnym sprzętem sportowym.

Stacja przyjazna rowerzystom

Jeździć na rowerze może prawie każdy – nie wymaga to ani wyjątkowego oprzyrządowania, ani znaczących umiejętności, co powoduje, że widok rowerzystów na stałe wpisał się już w przestrzeń miast i wsi. Pandemia koronawirusa i związane z nią zagrożenia oraz ograniczenia dotyczące liczby pasażerów w transporcie publicznym przyczyniła się do tego, że jeszcze więcej osób zaczęło korzystać z jednośladów, a sklepy rowerowe przeżywają prawdziwy boom. Dodatkowo trwają wakacje, które w tym roku wielu Polaków spędza w kraju, decydując się właśnie na turystykę rowerową. 


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2020 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone