Stacja przyjazna niepełnosprawnym

Po znanych świątecznych dniach, przypadających na początek maja: Święcie Pracy, Dniu Flagi i Święcie Konstytucji, piątego maja obchodzony był również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Jak informuje portal pro-life.org.pl, celem tego święta, które miało swój początek we Francji w latach 90-tych XX wieku, było i nadal jest manifestowanie jednoznacznego sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym.

Stacja przyjazna niepełnosprawnym

W świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba osób niepełnosprawnych ogółem wynosiła w Polsce na koniec marca 2011 r. blisko 4,7 mln, stanowiąc tym samym 12,2% ludności kraju. Istnieje wiele definicji i rodzajów niepełnosprawności i choć celem niniejszego artykułu nie jest ich omówienie, podkreślić należy, iż bez wątpienia zjawisko to jest jednym z najważniejszych problemów społecznych. Pomimo np. istnienia programów pomocowych i licznych organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych, nadal napotykają oni w różnych sferach życia wiele barier: architektonicznych, społecznych i materialnych


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2020 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone