Stacja jak sklep osiedlowy?

W dobie niskich marż na paliwach, z jakimi mamy do czynienie na przełomie III i IV kwartału 2018 r. sklep i usługi stają się bardzo istotnym elementem działalności stacji benzynowej. Jeśli dodamy do tego fakt, że z badania satysfakcji ARC Rynek i Opinia, wynika, że to nie ceny bezołowiowej czy oleju napędowego są najważniejszym czynnikiem przy wyborze miejsca tankowania, to wyłania się nam nowy obraz stacji benzynowej. Czym przyciąga kierowcę, gdzie musi się znajdować i co poza paliwem oferować, aby skutecznie zachęcić do tego, aby na nią skręcić.

Stacja jak sklep osiedlowy?

Według respondentów ARC Rynek i Opinia liczy się przede wszystkim gęstość sieci, obsługa i czystość, ale należy pamiętać, że od kwietnia 2018 r. do katalogu czynników decydujących o tym, czy klient zajrzy na stację paliw dochodzi fakt, że zaczął obowiązywać zakaz handlu w niedziele, spod którego wyjęte zostały m.in. stacje benzynowe. 

W Polsce, niemal 38 milionowym społeczeństwie działa ponad 6,5 tys., co oznacza, że na jedną stację statystycznie przypada ponad 5 tys. mieszkańców, oczywiście w praktyce wygląda to inaczej, bo w dużych miastach na jedną stację przypada większa liczba mieszkańców, niż na terenach o mniejszej gęstości zaludnienia. W miastach stacje paliw są często zlokalizowane przy dużych skrzyżowaniach i przy trasach wyjazdowych na przedmieściach, ale – z uwagi na ich liczbę - nie brakuje też obiektów o charakterze typowo śródmiejskim czy osiedlowym, do których pobliscy mieszkańcy, częściej niż po benzynę, zaglądają, by umyć samochód czy zrobić niewielkie zakupy.


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2020 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone