Podatek od sprzedaży detalicznej. Ciemne chmury nad branżą?

Znany już jest projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, który Ministerstwo Finansów opublikowało na początku lutego. Podatnikiem mają być będą wszystkie sieci handlowei sprzedawcy detaliczni, co budzi kontrowersje w branży paliw. Zdaniem jej przedstawicieli może to skutkować m.in. problem konkurencyjności małych sieci, które najbardziej stracą na tym podatku.

Podatek od sprzedaży detalicznej. Ciemne chmury nad branżą?

Z projektu opublikowanego na stronach Rządowego Centrum Legislacji wynika, że nowym podatkiem objęty ma być miesięczny przychód ze sprzedaży towarów powyżej kwoty wolnej ustalonej na poziomie 1,5 mln złotych netto. Zaproponowana w projekcie ustawy podstawowa stawka podatku to 0,7 proc. przychodu nieprzekraczającego w danym miesiącu kwoty 300 mln złotych. W przypadku nadwyżki ponad tę kwotę stawka wyniesie 1,3 proc.

Ministerstwo Finansów planuje też dodatkową stawkę w wysokości 1,9 proc. od przychodów ze sprzedaży detalicznej prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2019 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone