Kto może używać zielono-żółtych barw dla swojej stacji paliw?

Lubisz określone kolory, uważasz, że przyciągną uwagę klientów i planujesz ich użycie w swojej nowej stacji paliw? Zanim poczynisz takie plany dobrze zapoznaj się z tym, jak wymalowane są obiekty konkurencji, bo okazuje się, że kompozycja kolorystyczna, a nawet sam kolor może być znakiem towarowym, a przedsiębiorcy, do którego on należy, przysługuje ochrona, a upodabnianie się do konkurencji, nawet niekoniecznie świadome, może oznaczać kłopoty. W związku z implementacją dyrektywy unijnej, 16 marca 2019 roku weszła w życie nowelizacja prawa własności przemysłowej, zmieniająca między innymi definicję znaku towarowego.

Kto może używać zielono-żółtych barw dla swojej stacji paliw?

  W świetle nowych przepisów znak towarowy może być oznaczeniem, które nie musi być przedstawione w sposób graficzny. Wystarczy, że oznaczenie będzie możliwe do przedstawienia w rejestrze znaków towarowych w sposób pozwalający na ustalenie jednoznacznego i dokładnego przedmiotu udzielonej ochrony. Dodatkowo w katalogu znaków towarowych w miejsce kompozycji kolorystycznej, pojawił się kolor.  Każdy znak towarowy, także w nowych przepisach sam kolor czy też kompozycja kolorystyczna, musi jednak być takim oznaczeniem, które umożliwi odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. 


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2020 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone