Kasy fiskalne online i elektroniczne paragony – ważne zmiany w roku 2018

W planach Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów 2018 rok ma otworzyć istotny rozdział w rozwoju cyfryzacji usług. Wraz z jego nastaniem tradycyjne kasy fiskalne z papierową kopią paragonów lub dokumentujące sprzedaż w pamięci fiskalnej będą stopniowo zastępowane przez kasy online. Konsumenci natomiast uzyskają możliwość otrzymywania paragonów w nowoczesnej, elektronicznej formie. Innowacyjne regulacje obejmą na początek wybrane segmenty gospodarki, a jedną z pierwszych branż, które je wprowadzą, będą stacje benzynowe. 

 

Kasy fiskalne online i elektroniczne paragony – ważne zmiany w roku 2018

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące zakłada, że od stycznia 2018 r. będą one wyposażone w dostęp do łączy komunikacyjnych, dzięki czemu będą automatycznie przesyłać dane o sprzedaży do administrowanego przez Ministerstwo Finansów centralnego repozytorium... (całość artykułu w nowym, bezpłatnym numerze czasopisma, do pobrania poniżej).


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2019 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone