Hotspot jak hot dog, czyli Internet na stacji paliw

W życiu codziennym telefon jest nam potrzebny, a w przypadku użycia go do celów zawodowych wydaje się być niezbędny. Od kilku lat, jeśli mówimy telefon, myślimy smartfon. Postęp technologiczny sprawił, że w kieszeni zaczęliśmy nosić urządzenia niewiele ustępujące komputerom, a przyzwyczajenie do bycia na bieżąco z pocztą elektroniczną czy portalami społecznościowymi sprawia, że chcemy niemal cały czas być on-line. 

Hotspot jak hot dog, czyli Internet na stacji paliw

 

W tym celu łączymy się z internetem za pośrednictwem sieci komórkowych, ale na mapie zasięgu operatorów GSM w Polsce są wciąż białe plamy. W takich miejscach poszukujemy hotspotów, czyli otwartych punktów dostępu, dzięki którym możemy bezprzewodowo połączyć się z siecią. 

Hotspoty najczęściej działają w hotelach, restauracjach, lotniskach, dworcach, uczelniach, centrach handlowych i innych miejscach publicznych (np. rynkach czy w parkach). W ostatnim czasie coraz bardziej popularne jest udostępnianie w ten sposób Internetu przez prywatne firmy gościom lub klientom, najczęściej bezpłatnie, ale może być ograniczona, co do zakresu dostępnych usług, adresów stron internetowych lub czasu.

 


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2019 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone