Eko-stacja – fikcja czy rzeczywistość?

Gdyby zapytać przeciętnego Kowalskiego, co przychodzi mu do głowy na dźwięk słowa „ekologia”, z pewnością na liście skojarzeń, nie znalazłaby się stacja benzynowa.

Eko-stacja – fikcja czy rzeczywistość?

Przekonanie o negatywnym wpływie funkcjonowania stacji paliw na otoczenie nie jest pozbawione podstaw – zgodnie bowiem z rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko za takie uważa się właśnie budowę stacji paliw. Niejedna osoba byłaby jednak zdumiona, przyglądając się bardziej wnikliwie temu, jak stacje działają i jak liczne wymagania w zakresie dbałości o środowisko muszą spełnić. W świetle obowiązujących przepisów prawa przed rozpoczęciem budowy stacji przedsiębiorca powinien sporządzić raport o jej oddziaływaniu na środowisko i dokonać zgłoszenia instalacji, podając we wniosku m.in. wielkość i rodzaj emisji zanieczyszczeń oraz opis stosowanych metod ograniczenia wielkości emisji. 


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2020 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone