Czy będą supermarketostacje? Jak stacje paliw szykują się do niedziel z ograniczeniem handlu?

Odkąd tylko rozpoczęły się poważne prace nad ustawowym zakazem czy też ograniczeniem handlu w niedziele, pojawiły się głosy ze strony ekonomistów, publicystów i klientów, że jeśli stacje paliw zostaną spod tych przepisów wyłączone, to będą chciały zapełnić lukę i staną się istnymi supermarketami.

Czy będą supermarketostacje? Jak stacje paliw szykują się do niedziel z ograniczeniem handlu?

Ustawa wchodzi w życie w marcu 2018, na razie większość graczy na polskim rynku paliwowym dość ostrożnie wypowiada się o perspektywach z tym związanych, choć są i tacy którzy już ostrzą sobie zęby i sygnalizują, że chcą przejąć klientów. Handel dobrami pozapaliwowymi na stacjach paliw to w Polsce od wielu lat już standard. 

W zależności od stacji oferta dodatkowa może być szersza lub węższa, spotykamy i takie stacje, przy których kupimy tylko garść akcesoriów motoryzacyjnych, i takie, gdzie zrobimy zakupy w zasadzie jak w sklepie osiedlowym, niemniej taka oferta prawie wszędzie już jest. 


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2019 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone