Boże Narodzenie na stacji paliw

Polacy sami przyznają, że świąteczne zakupy co roku czyszcząc portfele, rujnują ich budżety domowe. Wykorzystanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia na stacji paliw może być zatem świetną okazją do przyciągnięcia nowych klientów i zwiększenia sprzedaży typowo sezonowych akcesoriów. Jak to zrobić?

Boże Narodzenie na stacji paliw

Stacja paliw w ostatnich latach staje się wielobranżowym punktem usługowym, w którym klienci coraz częściej robią zakupy spoza zakresu podstawowych potrzeb motoryzacyjnych. A skoro sklepowy asortyment powinien cechować się sezonowością – także i stacje paliwowe nie mogą się wyłączać z marketingowych trendów. Raport Deloitte o zakupach pod koniec roku wskazuje jednoznacznie - ponad 70% Polaków planuje nabywanie dóbr na prezenty i wigilijny stół między 1 a 24 grudnia, a ich średni budżet to 1158 zł – to o 13 proc. więcej niż rok wcześniej . Mamy więc do czynienia z rosnącym potencjałem i to wcale niemałym. Co stacja paliw może zyskać podczas tego szczególnego okresu, który jest kluczowy pod względem zysków ze sprzedaży? Na pewno czas ten może być okazją do zaoferowania niestandardowych produktów, wypromowania nietypowych usług i podkreślenia wizualną identyfikacją szczególnego czasu w roku. Polskie tradycje świętowania Bożego Narodzenia dają wystarczająco wiele okazji dla operatorów placówek tego typu, aby można było wykorzystać je również w bieżącej działalności marketingowej. Oczywiście kluczowe jest tutaj zachowanie niezbędnego taktu i przyzwoitości, która nie będzie kolidować z jednoznacznie religijnym charakterem świąt.


© Materiał chroniony prawem autorskim

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco! Subskrybuj i co kwartał otrzymuj nowy numer naszego pisma.

Przepisz kod obrazka w celu weryfikacji zgłoszenia
captcha 


Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.


logo white footer

Information Market S.A.
ul. Legnicka 46a/10
53-674 Wrocław
tel.: +48 71 787 69 70
fax: +48 71 787 69 96
redakcja@nastacjipaliw.pl

WYDAWCA

logo imsa

©2015-2019 Information Market S.A.
Wszelkie prawa zastrzeżone